CELEBROWANIE PIERWSZEGO SPOTKANIA NARZECZONYCH W DNIU ŚLUBU

CELEBROWANIE PIERWSZEGO SPOTKANIA NARZECZONYCH W DNIU ŚLUBU
First look (z ang. pierwsze spojrzenie) – czyli moment kiedy przyszła Para Młoda pierwszy raz widzi się w strojach ślubnych.
First look jest to niezwykle piękną, magiczną i wzruszająca chwilą, zwłaszcza gdy stroje ślubne wybieraliście w tajemnicy i przygotowania odbywały się osobno.
Na zachodzie tradycyjnie Młodzi pierwszy raz widzą się w kościele, gdy Panna Młoda w towarzystwie ojca (lub innej bliskiej osoby) jest prowadzona do ołtarza a następnie przekazana pod opiękę przyszłemu mężowi.
Jeśli do ołtarza/miejsca ceremonii planujecie jechać/iść razem lub rodzicie udzieląją Wam błogosławieństwa, zaplanujecie to spotkanie wcześniej. Warto wybrać ciekawe miejsce w domu/ hotelu czy ogrodzie, wszytsko zależy od Waszej kreatywności. To wy decydujecie czy poprosić fotorafa żeby uwiecznił tę chwilę, czy też ma to być czas tylko we dwoje. Czasem Pary wybierają bardzo nietypowe miejsca, zostawiają sobie wcześniej listy lub prezenty. Możecie wykorzystać ładne drzwi, elegancki hol, bajkowy ogórd, balony, opaski a nawet windę.
Oczywiście niektórzy mogą uznać, że to przesada lub po prostu chcą razem wybierać stroje i się przygotowywać do ceremonii.
Ja jako wedding planner ale przede wszystkim niepoprawna romantyczka uważam, że ślub to przede wszytskim święto miłości. Jako młoda para nie musicie nic robić na pokaz czy dla rodziny. Taki czas, który możecie spędzić tylko we dwoje, dać sobie chwilę na wzruszenia czy refelskcje albo na niespodziankę, jest szczególnie ważny a wspomnienia z niego zostają na zawsze.
Czy warto? Sami zdecydujcie, poniżej kilka fotorafii.
Dominika

 

Autorzy zdjęć w kolejności: Kate Weistein, Photographer Dianne Personett, Bella Gala, Maria Lamb Photography, Amanda Douglas Events, One One Photography, Martha Stewart Weddings, Ashley Victoria Photography.

TAGS:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *